O nás

RUINY sú spolok a festival, ktorý pracuje s lokálnymi legendami a zabudnutou architektúrou v regiónoch Novohrad a Gemer. Organizujeme multižánrové podujatia a rezidencie, príležitosti pre prezentáciu súčasnej hudby a umenia mimo kultúrnych centier.

Od roku 2016 sme zorganizovali štyri ročníky festivalu RUINY a jedno podujatie SILO v dvadsaťšesť metrov vysokom zásobníku na cukor v Rimavskej Sobote. Medzi pozvanými umelcami boli Lucie Vítková, Haruhiko Okabe, Jana Ambrózová, Veera Lohiniva, Ian Mikyska, Jonáš Gruska, Vincent Moon, Joseph Grim Feinberg, Julo Fujak, David Dorůžka, Marian Friedl, David Kollar, Michal Machciník a ďalší.

V roku 2019 vyšiel prvý LP titul pod hlavičkou RUINY EDITIONS. Vinylová platňa so záznamom improvizácii českej skladateľky Lucie Vítkovej a japonského improvizátora Haruhika Okabeho zo sila cukrovaru v Rimavskej Sobote. Druhým projektom z našej produkcie je cyklus komorných koncertov HUDBA V KRUHU, v rámci ktorého sme pozvali do Lučenca a Rimavskej Soboty hudobníkov ako Bill Frisell, Marc Ribot, Thomas Morgan, Joey Baron, Jakob Bro, Eric Chenaux a ďalších.

Stránka je momentálne v rekonštrukcii.
Najnovšie informácie nájdete na FB stránke Projektu RUINY a Hudba v kruhu. 

V prípade otázok nás môžete kontaktovať na info@projektruiny.sk